נעים להכיר

שמי ירדן אייזיק, נשואה פלוס שניים, מעצבת תכשיטים ואוהבת ליצור, לעבוד עם הידיים ולעצב תכשיטים ייחודיים שמייצגים מכלול גדול של השראות שונות. מאז שנת 2015, אז סיימתי את לימודיי בפקולטה לעיצוב תכשיטים וצורפות במכללת שנקר להנדסה ולעיצוב, אני יוצרת קולקציות תכשיטים לנשים ולגברים תחת מותג משלי. התאהבתי בעיצוב תכשיטים במהלך טיול בהודו. הצבעים, המראות, האנשים והנופים גרמו לי להשראה גדולה ורציתי ללמוד ולהתנסות במלאכות שונות.

באחד הטיולים שלי הגעתי לצורף, אצלו נגעתי לראשונה בחומר ויצרתי טבעת משלי. התאהבתי במלאכה ובתוצאה הסופית והבנתי שמצאתי כיוון מרגש וחדש, כזה שמתחשק לי לצלול לתוכו, לחקור ולהתנסות בו עוד. כשחזרתי לארץ, התחלתי ללמוד עיצוב תכשיטים בסטודיו ענבר והתנסיתי בטכניקות שונות במשך שנת עבודה בסטודיו. משם המשכתי לפקולטה לעיצוב תכשיטים בשנקר, שם הפכתי את הסטודיו למקום האהוב עליי, כשאני מתנסה בחומרים, במשחקי טקסטורות וביצירת קונסטרוקציות מעניינות, כהשראה לקולקציות התכשיטים שלי.

את העסק שלי הקמתי מיד כשסיימתי את שנקר ומאז אני יוצרת בתוכו תכשיטים שיוצקים לתוכם השראות רבות, בין היתר גם מאמנים גדולים כמו פיקאסו וקנדינסקי. עולם ההשראה שלי מתחיל באדריכלות ובנוף האורבני, ממשיך דרך עולם האופנה המחתרתית, נוגע במבני תעשייה ובצורות המאפיינות אותם. אני משלבת בעבודה שלי בין טכניקות שונות, בין היתר הדפסת תלת מימד ושעווה נעלמת, לצד צורפות קלאסית

כיום אני מעצבת ויוצרת שלוש קולקציות שונות:

תכשיטי יוניסקס – תכשיטי אופנה בעבודת יד שמתכתבים עם הסטייל העירוני והעדכני שאני פוגשת מסביבי ועם עולם הצורות, שמתחברות זו לזו ליצירת וואן פיס מושלם.

תכשיטי שם – קולקצייה של תכשיטים מכסף, ציפוי זהב וזהב 14 ו-18 קראט, בעיצוב אישי. כאשר כל אחת או אחד יכולים לבחור בהתאמה אישית גם את הגופן והנראות הסופית של התכשיט. בקולקצייה זו אני משתמשת בטכניקות חריטה והבלטה של השם באופן ייחודי.

קולקציית הזהב והיהלומים – קולקצייה נוצצת ואלגנטית שמתאימה למי שמחפש טבעות אירוסין ותכשיטים במראה קלאסי יותר. התכשיטים עשויים מזהב 14 קראט ו-18 קראט בעבודת יד. כל תכשיט שאני יוצרת נולד מתוך הרצון ליצור נוכחות מועצמת וחזקה, ליצור לוק עם השראה שמבטא בדיוק את האופי, האישיות והקסם